środa, 6 kwietnia 2016

Fakty i mity dotyczące pielęgnacji włosów

Witajcie!

Jak zapewne wiece możemy się spotkać z wieloma mitami na temat pielęgnacji włosów. Dzisiaj przytoczę kilka z tych najbardziej popularnych. Fakty i mity dotyczące włosów - ciekawe?
Zaczynajmy!

źródło


Specjalne preparaty do włosów zdołają naprawić rozdwojone końcówki.
MIT! Jedyne co się z nimi upora to nożyczki. Tego typu produkty wygładzają włosy i mogą zapobiec rozdwajaniu, ale nie uzdrowią ich żaden w cudowny sposób.

Włosy mogą przyzwyczaić się do szamponu, odżywki itp.
FAKT! Tak jest z każdym kosmetykiem nie tylko z produktami do włosów. Przy dłuższym stosowaniu tego samego szamponu czy odżywki mogą się zachowywać inaczej niż na początku, dlatego co jakiś czas warto zmieniać pielęgnację.

Regularne podcinanie końcówek sprawi, że włosy rosną szybciej.
MIT! Podcinanie włosów pozbawia nas tych najbardziej zniszczonych partii, a to sprawia, że włosy się nie łamią. Włosy rosną z tą samą szybkością jak przed podcięciem, ale nie kruszą się więc widać, że rosną.

Stres przyczynia się do wypadania włosów.
FAKT! Zarówno stres jak i choroby mogą być przyczyną tego zjawiska. Nie należy zapominać o diecie. Kiedy włosów wypada znacznie więcej niż wcześniej dobrze zrobić badania od tym kątem.

Włosy wypadają, bo są za długie/ciężkie.
MIT!. Długość, ani waga włosów nie ma żadnego znaczenia. Cebulka jest mocna więc z pewnością utrzyma włos, a przyczyna może leżeć gdzie indziej.

Spinanie włosów uszkadza włosy.
FAKT! Za ciasny kucyk noszony codziennie czy zbyt mocne upięcia mogą osłabić włos, a to może sprawić, że włos się łamie, a nawet wypada.

Olejowanie skóry głowy sprawi, że będą się szybciej przetłuszczać.
MIT! Niektóre oleje pomogą w walce z tym problemem, np. olej jojoba. Podstawą jest dobór odpowiedniego oleju oraz porządne wypłukanie skalpu i długości.

To co jemy wpływa na włosy.
FAKT! Jak już wyżej wspomniałam dieta może przyczynić się do ich wypadania. Wpływa też na ich wygląd. Podstawą jest również picie wody.

Kiedy wyrwiemy siwy włos to na jego miejsce wyrośnie taki w naszym kolorze. 
MIT! Siwizna to skutek niedoboru barwników tj. eumelanina i feomelanina, które są odpowiedzialne za kolor włosów. Wyrwanie siwego włosa nie sprawi, że na jego miejsce wyrośnie taki w naszym kolorze.

Gorąca woda nie wpływa pozytywnie na włosy.
FAKT! Najlepszą wodą do mycia włosów będzie ta letnia. Jeśli ktoś lubi ciepłą wodę to ważne, aby ostatnie płukanie było letnią wodą. Suszenie włosów suszarką też powinno być letnim nawiewem. Nie warto nadużywać lokówki i prostownicy jeśli chcemy zdrowych i długich włosów.

Czesz włosy tylko od góry do dołu. 
MIT! Z krótkimi włosami to się uda, ale przy długich będzie już gorzej. Najlepiej jest je czesać od dołu stopniowo kierując się ku górze. Nie tylko unikniemy kołtunów ale i wyrwiemy mniej włosów.

***
Znacie jeszcze jakieś fakty i mity?
Jeśli tak to piszcie!

Ściskam,
J.

5 komentarzy:

 1. Fajne zestawienie faktów i mitów. :) większość znałam, ale zawsze jakieś nowe informacje się przydadzą.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Monique :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ja zawsze myję włosy w letniej wodzie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, chociaż bardzo lubię ciepłą :)

   Usuń
 3. JA zawsze ostatnie płukanie robię zimną wodą i unikam wiązania włosów gumką :)

  OdpowiedzUsuń

Nie spamuj!
Każdy pozostawiony przez Ciebie ślad będzie przeze mnie zauważony.

Dziękuję za odwiedziny! :)
Jagoda